КОНКУРС 2018 / 2019

ВИСОКА ШКОЛА СТРУКОВНИХ СТУДИЈА ЗА ВАСПИТАЧЕ У КРУШЕВЦУ
РАСПИСУЈЕ

К О Н К У Р С
ЗА УПИС СТУДЕНАТА У ПРВУ ГОДИНУ ОСНОВНИХ СТРУКОВНИХ СТУДИЈА - ПРВИ СТЕПЕН ВИСОКОГ ОБРАЗОВАЊА ШКОЛСКЕ 2018/19. ГОДИНЕ

Висока школа струковних студија за васпитаче у Крушевцу, уписује на студијске програме:

• васпитач деце предшколског узраста – 80 студената који се финансирају из буџета и 70 самофинансирајућих студената,
  • домски васпитач - 10 студената који се финансирају из буџета и 20 самофинансирајућих студената,
  • васпитач деце јасленог узраста - 10 студената који се финансирају из буџета и 20 самофинансирајућих студената.

ОПШТИ УСЛОВИ

За упис у I годину основних струковних студија могу конкурисати кандидати који имају средње образовање у четворогодишњем трајању.

ПОСЕБНИ УСЛОВИ

Сви кандидати подлежу провери физичких, говорних и музичких способности. Испуњеност посебних услова у погледу физичких, говорних и музичких способности утврђује комисија на основу: посебног испита и лекарског уверења.
Резултати постигнути на овој провери имају елиминаторни карактер.

КЛАСИФИКАЦИОНИ ИСПИТ

Сви кандидати који конкуришу за упис у I годину основних струковних студија полажу класификациони испит, и то:

• тест из српског језика и књижевности
  • тест опште културе и информисаности.
НАЧИН ИЗБОРА КАНДИДАТА

Избор кандидата обавља се на основу резултата постигнутих на класификационом испиту и општег успеха у средњем образовању, а на основу јединствене ранг листе која се сачињава према укупном броју бодова сваког кандидата по утврђеним мерилима. Максималан број бодова који се може освојити по оба основа је 100.
За упис на студије утврђује се јединствена ранг-листа за студенте који се финансирају из буџета и оне који плаћају школарину.
Место на јединственој ранг-листи и број укупно постигнутих бодова одређују да ли кандидат може бити уписан у прву годину студија, као и да ли ће бити финансиран из буџета или ће плаћати школарину.
Кандидат може бити уписан на терет Буџета ако се налази на јединственој ранг-листи до броја одобреног за упис кандидата на терет буџета, који је одређен конкурсом за високу школу.
Кандидат који плаћа школарину може бити уписан уколико се на јединственој ранг листи налази до броја одобреног за упис кандидата који плаћају трошкове студирања, који је одобрен конкурсом за високу школу.
Кандидат који је као ученик завршног разреда средње школе освојио једно од прва три појединачна места из српског језика на републичком такмичењу које организује Министарство просвете и спорта, односно на међународном такмичењу, не полаже класификациони испит из српског језика. Таквом кандидату вреднује се класификациони испит из српског језика са максималних 30 бодова.
При избору кандидата узимају се у обзир само докази који су Школи поднети у року предвиђеном за пријављивање на конкурс.
У случају да се кандидати не могу разликовати по овим мерилима, одлуку о њиховом избору доноси орган Школе надлежан за спровођење конкурса.
Ако се кандидат који је остварио право на упис по конкурсу не упише у предвиђеном року, Школа ће уместо њега уписати другог кандидата, према редоследу на јединственој ранг-листи, у року утврђеном овим конкурсом.

КОНКУРСНИ РОКОВИ

ПРВИ КОНКУРСНИ РОК траје од 25.06. до 07.07.2018. године