КОНКУРС 2018 / 2019 - трећи рок

ТРЕЋИ – СЕПТЕМБАРСКИ КОНКУРСНИ РОК
ЗА УПИС СТУДЕНАТА У ПРВУ ГОДИНУ ОСНОВНИХ СТРУКОВНИХ СТУДИЈА - ПРВИ СТЕПЕН ВИСОКОГ ОБРАЗОВАЊА ШКОЛСКЕ 2018/19. ГОДИНЕ

Висока школа струковних студија за васпитаче у Крушевцу, уписује на студијске програме:

• васпитач деце предшколског узраста – 22 студената на буџету, и 70 самофинансирајућих студента,
  • домски васпитач – 1 студент на буџету, 20 самофинансирајућих студената,
  • васпитач деце јасленог узраста – 5 студената на буџету, и 20 самофинансирајућих студената.

Школарина за самофинансирајуће студенте износи 60.000,00 динара, а за стране држављане 1.000 еура.

ОПШТИ УСЛОВИ

За упис у I годину основних струковних студија могу конкурисати кандидати који имају средње образовање у четворогодишњем трајању.

ПОСЕБНИ УСЛОВИ

Сви кандидати подлежу провери физичких, говорних и музичких способности. Испуњеност посебних услова у погледу физичких, говорних и музичких способности утврђује комисија на основу: посебног испита и лекарског уверења.

Резултати постигнути на овој провери имају елиминаторни карактер.

КЛАСИФИКАЦИОНИ ИСПИТ

Сви кандидати који конкуришу за упис у I годину основних струковних студија полажу класификациони испит, и то:

• тест из српског језика и књижевности
  • тест опште културе и информисаности.

КОНКУРСНИ РОКОВИ

Пријављивање кандидата је: од 18.09. до 25.09.2018. године од 9 до 12 сати.
Провера склоности и способности (музичких, физичких и говорних) обавиће се у дане пријављивања од 12 сати.

Полагање класификационог испита обавиће се 26. септембра 2018. године и то:

• тест из српског језика – 26. септембар 2018. год. од 9 сати,
  • тест из опште културе-информисаности – 26. септембар 2018. год. од 11 сати

ПОТРЕБНА ДОКУМЕНТА

Кандидати приликом пријаве подносе на увид ОРИГИНАЛНА ДОКУМЕНТА, а уз пријавни лист подносе следећа докумената:

• извод из књиге рођених (оригинал),
  • сведочанства свих разреда завршене средње школе (фотокопије - оригинал на увид),
  • диплому о положеном завршном, односно матурском испиту (фотокопије - оригинал на увид),
  • лекарско уверење,
  • доказ о уплати накнаде за проверу склоности и способности и пријемног испита (6.000 дин. на жиро-рачун Школе 840-104666-22).