Stanisic Irena

Станишић Р. Ирена
професор струковних студија
Научна област: Физичко васпитање и спорт

Списак предмета које наставник држи:

Р.б. Назив предмета Врста студија
1. Методика физичког васпитања 1 Основне струковне студије
2. Методика физичког васпитања 2 Основне струковне студије
3. Телесне и перцептивно-моторичке активности Специјалистичке струковне студије

Репрезентативне референце (минимално 5, не више од 10)

1. Станишић, И. (2007). DIFFERENCES BETWEEN BOYS AND GIRLS OF PRESHOOL AGE IN LONG JUMP, HIGH JUMP, BALANCE, BODY HEIGHT AND BODY WEIGHT (Разлике између дечака и девојчица предшколског узраста у скоку удаљ,скоку увис, равнотежи, телесној висини и телесној тежини). Научно-стручна конференција. Физичка култура, 2, 243-245. Винице: Федерација спортских педагога републике Македоније.
  2. Станишић, И. (2007). CONNECTION OF THE SPEED OF FREQUENCY WITH ANTHROPOMETRIC CHARACTERISTICS AND MOTORIC ABILITIES WITH PRESCHOOL CHILDREN (Повезаност фреквентне брзине са антропометријским карактеристикама и моторичким способностима девојчица и дечака предшколског узраста). 11-ти Симпозијум спорта и физичког образовање младих. Физичка култура, 1, 203.205. Охрид: Федерација спортских педагога републике Македоније.
  3. Станишић, И. (2007). MOTORIC COORDINATION AS THE FACTOR OF SUCCESS IN PERFORMING DANCING STRUCTURES WITH PRESCHOOL CHILDREN (Моторичка координација као фактор успешности извођења плесних структура на предшколском узрасту). Зборник радова "ФИС комуникације 1997 ". Ниш: Факултет физичке културе, Серија физичка култура.
  4. Станишић, И. (2008). Canonical correlation between morphological motoric dimensions and success in performing dancing structures (Каноничка корелација морфолошко моторичких димензија и успешности у извођењу плесних структура). XLVII Научно-стручна конференција. Крушевац: Антрополошко друштво Србије.
  5. Станишић, И., Костић, Р., Узуновић, С., и Марковић, Ј. (2008).The significance of the relation between the qualiti of the performance of dance structures and the motor coordination skills of preschool children. Facta Universitatis, series physical education and sport, vol. 6, no 2. стр125-133
  6. Станишић, И. (2009). Longitudinal dimensionality of the body as a predictor for performing quality of Polka steps for boys and girl. 14-ти Симпозијум спорта и физичког образовање младих. Охрид: Федерација спортских педагога републике Македоније.
  7. Станишић, И., и Станишић, М. (у штампи 2010). Утицај оштећења вида на моторни развој. 14-ти Симпозијум спорта и физичког образовање младих. Охрид: Федерација спортских педагога републике Македоније
  8. Станишић, И., Костић, Р., Узуновић, С. (2010). LA RELATION ENTRE LA RAPIDITÉ DE FRÉQUENCE ET LA QUALITÉ DE PERFORMANCE DANS LES STRUCTURES DANSANTES (The significance of relation between motor abilities of speed frequency and the quality of performing dancing structures of the preschool children). 1 st European Congress on Physical Activity and Health among (0-6 years old Children). Science & Sports, vol. 25, 27. Epinal (France): Regional direction of Youth and Sports Ministry, Lorraine Vosges Drpartmental Olimpic Commitee.
  9. Станишић, И. (2011). Methodic instructions for executing morning body exercises with preschool children. 15-th symposium for sport and physical aducation of youth, Ohrid: Федерација спортских педагога републике Македоније.
  10. Станишић, И. (2011). METRIC CHARACTERISTICS OF TESTS ON FREQUENCY SPEED OF JUMPING OF PRESCHOOL CHILDREN. 15-th symposium for sport and physical aducation of youth, Ohrid: Федерација спортских педагога републике Македоније.

Усавршавања:

Семинар министарства просвете и спорта, друштво педагога физичке културе, 2005, Тара. Семинар министарства просвете и спорта, друштво педагогоа физилке културе, 2006, Параћин.

Остали подаци који се сматрају релевантним: