sablon

Томић З. Иван
предавач
Научна област: Рачунарске науке

Списак предмета које наставник држи:

Р.б. Назив предмета Врста студија
1. Мултимедијални системи Основне струковне студије
2. Информационо комуникационе технологије Основне струковне студије
3. Образовне технологије Основне струковне студије

Биографија

Рођен је 06.03.1975. год. у Крушевцу, Република Србија. Основну Школу „Доситеј Обрадовић" и средњу „Машинско електротехничку школу" смер: Електротехничар аутоматике, завршио је у Крушевцу. Звање, инжењер електротехнике стиче 1998. год у Вишој техничкој школи у Чачку. Исте године наставља студије на Техничком факултету у Чачку, где 2003. год стиче диплому професора технике и информатике. Као апсолвент, почиње да ради у више основних школа као професор Техничког образовања и Информатике, са различитим процентом ангажовања. Од 2005. запошљава се са непуним радним временом и у Вишој школи за образовње васпитача у Крушевцу, као наставник за извођење практикума из Основа информатике и рачунарства у образовања. Од 2007. године добија пуно радно време у реализацији два предмета Информационе технологије и Мултимедијални системи у Школи која је променила назив у Висока школа струковних студија за васпитаче. Последипломске студије је уписао на Техничком факултету у Чачку, Универзитета у Крагујевцу, смер: Техника и информатика, научна област: Информационе технологије. Завршио их је 2012. године одбраном магистарског рада под називом „Пројектовање и реализација инфраструктуре за е-учење у Високој школи струковних студија за васпитаче у Крушевцу" и стекао звање: магистар техничких наука.

Репрезентативне референце (минимално 5, не више од 10)

1. S. Pavličević and I. Tomić, "Mogućnost primene mentalnih mapa u tematskom planiranju vaspitno-obrazovnog rada," Sinteze, vol. 1, no. 3, pp. 5–22, 2013.
  2. И.Томић : Интреактивна настава при образовању васпитача применoм информационих технологија: Зборник радова са III симпозијума „Васпитач за XXI век“, Сокобања, 2007, Висока школа за васпитаче струковних студија Алексинац
  3. С. Павличевић, И. Томић: Програмирано учење и е- learning, Зборник радова са III конференције “Дани примењене психологије у Нишу” , Ниш, 28.септ. 2007, Филозофски факултет Ниш
  4. И.Томић, З. Дуковић: Образовни рачунарски софтвер у предшколском васпитању, Зборник радова са конференције “Техника и информатика у образовању”, Чачак, 9-11. мај 2008. : Технички факултет Чачак
  5. И. Томић: Алати за креирање наставних материјала, Зборник радова са конференције “Техника и информатика у образовању”, Чачак, 7-9. мај 2010. : Технички факултет Чачак
  6. Ј. Бисера, И. Томић: Праћење и вредновање квалитета високе школе струковних студија, Зборник радова са Научног скупа Болоњска декларација и високо образовање у Србији, Београд, 27. април 2007. год.

Усавршавања:

Остали подаци који се сматрају релевантним:

Учешће у ТЕМПУС пројекту "Establishing and Capacity Building of the Southern Serbian Academy and the National Conference for Vocational Higher Education"