Опремљеност школе

Наша школа издваја значајна средства из сопствених прихода за побољшање услова и унапређење наставног процеса.

Све учионице и кабинети опремљени су, аудио визуелном опремом, којом се остварује боља перцепција презентованих    наставних садржаја. Поред наставника, опрему користе и студенти за презентацију својих радова  (самостални истраживачки радови, семинарски радови, примери из праксе итд.). На тај начин наши студенти и будући васпитачи, овладавају како презентационим вештинама тако и вештином коришћења и руковања савременим наставним средствима чиме се припремају за будући позив. Школа ради на дигитализацији наставних садржаја и целокупног наставног процеса, чиме се повећава доступност самих садржаја и брзина добијања информација и у ту сврху користе се већи број интернет сервиса.

За живот и рад сваког студента два најважнија питања су смештај и исхрана. У Крушевцу не постоји студентски дом тако да смештај студенти морају самостално пронаћи а за исхрану могу користити мензу Дома ученика средњих школа "Пане Ђукић Лимар".